Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
pl /

Zasilacze impulsowe i meblowe oraz sterowniki LED

15 produkty
Cena: 10,00 zł - 60,00 złCena
-
Barwa światła LED: Barwa światła LED
Napięcie zasilania: Napięcie zasilania
Marka: Marka
Pokaż tylko Pokaż tylko

Wybierając zasilacz należy kierować się produktami, których przeznaczenie jest specjalnie dedykowane do taśm LED. Wybór zasilacza, który nie jest przeznaczony do podłączenia taśmy, może skutkować skróceniem jej żywotności lub całkowitym zniszczeniem. Należy pamiętać, że i zasilacze LED i taśmy są dostępne na rynku w dwóch wersjach. W wersjach z napięciem stałym DC 12V i 24V. Moc zasilacza ma ogromne znaczenie i zależy przede wszystkim od tego jaką moc będzie potrzebowała nasza taśma LED. Jeśli zasilacz będzie zbyt słaby, to będzie się on przegrzewał, co doprowadzi do jego zniszczenia. W celu prawidłowego doboru zasilacza, należy przeprowadzić krótkie obliczenia. Mnożymy moc znamionową taśmy na metr oraz długość wybranej przez nas taśmy, a powstały wynik następnie mnożymy przez nadwyżkę mocy, która wynosi 10%. Ta dziesięcioprocentowa nadwyżka mocy zagwarantuje nam bezpieczną pracę zasilacza.

Przykładowo jeżeli taśma LED XYZ 12V 4,8W 2900K ma moc znamionową 4,8W na metr i długość 5 metrów to:

(4,8 * 5)*110% = 24 * 110% = 26,4

Do zasilenia takiej taśmy potrzebny będzie więc zasilacz o mocy minimalnej 26,4 W. Nie stosujemy tutaj zasilacza o mocy mniejszej od wyliczonej. Dodatkowo sprawdzamy do jakiego napięcia przystosowana jest nasza taśma. Posiadając powyższe dane i wyliczenia, wiemy iż do naszej taśmy potrzebny będzie zasilacz o napięciu 12V i mocy minimalnej 26,4 W.

Odcinki taśm LED do zasilacza, możemy połączyć ze sobą SZEREGOWO i RÓWNOLEGLE. Niezależnie od sposobu jaki zastosujemy w swojej instalacji, każdy jest prawidłowy. Aby uniknąć niechcianych skoków napięcia, należy pamiętać o tym, że taśmę podłączamy i zasilamy na początku każdego odcinka co 5 metrów. Zasilaczy nie łączymy ze sobą. Nie zwiększy to możliwości podpięcia dłuższego odcinka taśmy LED. Do instalacji możemy dodatkowo zamontować STEROWNIK. Sterownik montujemy do przewodów zasilacza od strony z oznaczeniem POWER, natomiast z drugiej strony z oznaczeniem LED podłączamy taśmę LED przy pomocy specjalistycznych złączek bądź przylutowanych przewodów.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel